Armes, Nièvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armes
Komunë
noform
Pamje nga Armes
Stema_figura
Vendndodhja
Armes is located in Franca
Armes
Armes
47°27′34″V 3°32′55″L / 47.4594°V 3.5486°L / 47.4594; 3.5486Koordinatat: 47°27′34″V 3°32′55″L / 47.4594°V 3.5486°L / 47.4594; 3.5486
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Clamecy
Kantoni Clamecy
Ndërbashkësia Vaux d'Yonne
Kryetari Guy Wendehenne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.49 km2
Popullsia 281 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58500
INSEE 58011


Armes është një komunëFrancë. Armes bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 281 banorë dhe sipërfaqe 8.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]