Armoy, Haute-Savoie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armoy
Komunë
Vendndodhja
Armoy is located in Franca
Armoy
Armoy
46°20′57″V 6°31′14″L / 46.3492°V 6.5206°L / 46.3492; 6.5206Koordinatat: 46°20′57″V 6°31′14″L / 46.3492°V 6.5206°L / 46.3492; 6.5206
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Arrondissement of Thonon-les-Bains
Kantoni Canton of Thonon-les-Bains-Est
Ndërbashkësia Communauté de communes des Collines du Léman
Kryetari Laurent Rabhi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.95 km2
Popullsia 940 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74200
INSEE 74020


Armoy është një komunëFrancë. Armoy bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 940 banorë (regjistrimi 1999) dhe sipërfaqe 4.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]