Arnèke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnèke
Komunë
noform
Pamje nga Arnèke
Stema_figura
Vendndodhja
Arnèke is located in Franca
Arnèke
Arnèke
50°49′53″V 2°24′43″L / 50.8314°V 2.4119°L / 50.8314; 2.4119Koordinatat: 50°49′53″V 2°24′43″L / 50.8314°V 2.4119°L / 50.8314; 2.4119
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Dunkerque
Kantoni Cassel
Ndërbashkësia Pays de Cassel
Kryetari Francis Ampen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.41 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 1590 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59285
INSEE 59018


Arnèke është një komunëFrancë. Arnèke bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1590 banorë dhe sipërfaqe 13.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arnèke – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale