Arnac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnac
Komunë
noform
Pamje nga Arnac
Vendndodhja
Arnac is located in Franca
Arnac
Arnac
45°03′32″V 2°14′02″L / 45.0589°V 2.2339°L / 45.0589; 2.2339Koordinatat: 45°03′32″V 2°14′02″L / 45.0589°V 2.2339°L / 45.0589; 2.2339
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Aurillac
Kantoni Laroquebrou
Ndërbashkësia Entre Deux Lacs en Châtaigneraie
Kryetari Michel Cabanes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.15 km2
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Popullsia 150 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15150
INSEE 15011


Arnac është një komunëFrancë. Arnac bën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 150 banorë dhe sipërfaqe 20.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arnac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale