Arnay-sous-Vitteaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnay-sous-Vitteaux
Komunë
noform
Pamje nga Arnay-sous-Vitteaux
Vendndodhja
Arnay-sous-Vitteaux is located in Franca
Arnay-sous-Vitteaux
Arnay-sous-Vitteaux
47°26′49″V 4°29′54″L / 47.4469°V 4.4983°L / 47.4469; 4.4983Koordinatat: 47°26′49″V 4°29′54″L / 47.4469°V 4.4983°L / 47.4469; 4.4983
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Vitteaux
Ndërbashkësia CC du Canton de Vitteaux
Kryetari Jean François Lallemant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.14 km2
Lartësia 235 m (m.n.d.)
Popullsia 112 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21350
INSEE 21024


Arnay-sous-Vitteaux është një komunëFrancë. Arnay-sous-Vitteaux bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 12.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]