Arnayon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnayon
Komunë
Vendndodhja
Arnayon is located in Franca
Arnayon
Arnayon
44°29′24″V 5°19′07″L / 44.49°V 5.3186°L / 44.49; 5.3186Koordinatat: 44°29′24″V 5°19′07″L / 44.49°V 5.3186°L / 44.49; 5.3186
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni La Motte-Chalancon
Ndërbashkësia Diois
Kryetari Michel Bois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.45 km2
Popullsia 32 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26470
INSEE 26012


Arnayon është një komunëFrancë. Arnayon bën pjesë në departamentin Drômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 32 banorë dhe sipërfaqe 19.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arnayon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale