Arnicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnicourt
Komunë
noform
Pamje nga Arnicourt
Vendndodhja
Arnicourt is located in Franca
Arnicourt
Arnicourt
49°33′20″V 4°21′00″L / 49.5556°V 4.35°L / 49.5556; 4.35Koordinatat: 49°33′20″V 4°21′00″L / 49.5556°V 4.35°L / 49.5556; 4.35
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Rethel
Ndërbashkësia Pays Rethélois
Kryetari Alain Samyn
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.33 km2
Lartësia 106 m (m.n.d.)
Popullsia 164 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08021


Arnicourt është një komunëFrancë. Arnicourt bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 164 banorë dhe sipërfaqe 8.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]