Aroffe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aroffe
Komunë
Vendndodhja
Aroffe is located in Franca
Aroffe
Aroffe
48°24′06″V 5°54′00″L / 48.4017°V 5.9°L / 48.4017; 5.9Koordinatat: 48°24′06″V 5°54′00″L / 48.4017°V 5.9°L / 48.4017; 5.9
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Châtenois
Ndërbashkësia Pays de Colombey-les-Belles et du Sud Toulois
Kryetari Claude Blain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.51 km2
Lartësia 370 m (m.n.d.)
Popullsia 95 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88170
INSEE 88013


Aroffe është një komunëFrancë. Aroffe bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 95 banorë dhe sipërfaqe 8.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aroffe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale