Aroz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aroz
Komunë
Vendndodhja
Aroz is located in Franca
Aroz
Aroz
47°36′45″V 6°00′08″L / 47.6125°V 6.0022°L / 47.6125; 6.0022Koordinatat: 47°36′45″V 6°00′08″L / 47.6125°V 6.0022°L / 47.6125; 6.0022
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin
Ndërbashkësia Les Combes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.57 km2
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70360
INSEE 70028


Aroz është një komunëFrancë. Aroz bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 6.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aroz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale