Arpajon-sur-Cère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arpajon-sur-Cère
Komunë
noform
Pamje nga Arpajon-sur-Cère
Stema_figura
Vendndodhja
Arpajon-sur-Cère is located in Franca
Arpajon-sur-Cère
Arpajon-sur-Cère
44°54′17″V 2°27′27″L / 44.9047°V 2.4575°L / 44.9047; 2.4575Koordinatat: 44°54′17″V 2°27′27″L / 44.9047°V 2.4575°L / 44.9047; 2.4575
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Aurillac
Kantoni Arpajon-sur-Cère
Ndërbashkësia Bassin d'Aurillac
Kryetari Michel Roussy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.67 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 6009 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15130
INSEE 15012


Arpajon-sur-Cère është një komunëFrancë. Arpajon-sur-Cère bën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 6009 banorë dhe sipërfaqe 47.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]