Arpavon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arpavon
Komunë
noform
Pamje nga Arpavon
Vendndodhja
Arpavon is located in Franca
Arpavon
Arpavon
44°22′16″V 5°16′07″L / 44.3711°V 5.2686°L / 44.3711; 5.2686Koordinatat: 44°22′16″V 5°16′07″L / 44.3711°V 5.2686°L / 44.3711; 5.2686
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Nyons
Kantoni Nyons
Ndërbashkësia Val d'Eygues
Kryetari Jacques Rodari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.45 km2
Popullsia 71 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26110
INSEE 26013


Arpavon është një komunëFrancë. Arpavon bën pjesë në departamentin Drômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 13.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arpavon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale