Arpenans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arpenans
Komunë
Vendndodhja
Arpenans is located in Franca
Arpenans
Arpenans
47°37′01″V 6°24′15″L / 47.616944°V 6.404167°L / 47.616944; 6.404167Koordinatat: 47°37′01″V 6°24′15″L / 47.616944°V 6.404167°L / 47.616944; 6.404167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Lure-Sud
Ndërbashkësia Pays de Lure
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.8 km2
Popullsia 218 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70200
INSEE 70029


Arpenans është një komunëFrancë. Arpenans bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 11.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]