Arpheuilles-Saint-Priest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arpheuilles-Saint-Priest
Komunë
noform
Pamje nga Arpheuilles-Saint-Priest
Stema_figura
Vendndodhja
Arpheuilles-Saint-Priest is located in Franca
Arpheuilles-Saint-Priest
Arpheuilles-Saint-Priest
46°13′32″V 2°40′43″L / 46.2256°V 2.6786°L / 46.2256; 2.6786Koordinatat: 46°13′32″V 2°40′43″L / 46.2256°V 2.6786°L / 46.2256; 2.6786
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Montluçon
Kantoni Montluçon-3
Ndërbashkësia Pays de Marcillat-en-Combraille
Kryetari Jean-Paul Lamoine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.02 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 353 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03420
INSEE 03007


Arpheuilles-Saint-Priest është një komunëFrancë. Arpheuilles-Saint-Priest bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 353 banorë dhe sipërfaqe 20.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]