Arques, Pas-de-Calais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arques
Komunë
noform
Pamje nga Arques
Stema_figura
Vendndodhja
Arques is located in Franca
Arques
Arques
50°44′10″V 2°18′12″L / 50.7361°V 2.3033°L / 50.7361; 2.3033Koordinatat: 50°44′10″V 2°18′12″L / 50.7361°V 2.3033°L / 50.7361; 2.3033
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Arques
Ndërbashkësia Saint Omer
Kryetari Joël Duquesnoy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.41 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 9945 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62510
INSEE 62040


Arques është një komunëFrancë. Arques bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 9945 banorë dhe sipërfaqe 22.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]