Arquian

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arquian
Komunë
noform
Pamje nga Arquian
Stema_figura
Vendndodhja
Arquian is located in Franca
Arquian
Arquian
47°32′33″V 2°59′21″L / 47.5425°V 2.9892°L / 47.5425; 2.9892Koordinatat: 47°32′33″V 2°59′21″L / 47.5425°V 2.9892°L / 47.5425; 2.9892
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Cosne-Cours-sur-Loire
Kantoni Saint-Amand-en-Puisaye
Ndërbashkësia Puisaye Nivernaise
Kryetari Pascale de Mauraige
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.56 km2
Popullsia 615 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58310
INSEE 58012


Arquian është një komunëFrancë. Arquian bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 615 banorë dhe sipërfaqe 33.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arquian – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale