Arradon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arradon
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Arradon is located in Franca
Arradon
Arradon
47°37′35″V 2°49′20″P / 47.6264°V 2.8222°P / 47.6264; -2.8222Koordinatat: 47°37′35″V 2°49′20″P / 47.6264°V 2.8222°P / 47.6264; -2.8222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Morbihan
Qarku Arrondissement Vannes
Kantoni Vannes-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Vannes
Kryetari Dominique Mourier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.49 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 56003


Arradon është një komunëFrancë. Arradon bën pjesë në departamentin Morbihanrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 5301 banorë dhe sipërfaqe 18.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arradon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale