Arrans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrans
Komunë
noform
Pamje nga Arrans
Vendndodhja
Arrans is located in Franca
Arrans
Arrans
47°41′48″V 4°19′10″L / 47.6967°V 4.3194°L / 47.6967; 4.3194Koordinatat: 47°41′48″V 4°19′10″L / 47.6967°V 4.3194°L / 47.6967; 4.3194
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Montbard
Ndërbashkësia Le Montbardois
Kryetari Yolaine de Courson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.52 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 66 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21500
INSEE 21025


Arrans është një komunëFrancë. Arrans bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 66 banorë dhe sipërfaqe 10.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arrans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale