Arras-sur-Rhône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arras-sur-Rhône
Komunë
noform
Pamje nga Arras-sur-Rhône
Vendndodhja
Arras-sur-Rhône is located in Franca
Arras-sur-Rhône
Arras-sur-Rhône
45°08′33″V 4°48′29″L / 45.1425°V 4.8081°L / 45.1425; 4.8081Koordinatat: 45°08′33″V 4°48′29″L / 45.1425°V 4.8081°L / 45.1425; 4.8081
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kantoni Tournon-sur-Rhône
Ndërbashkësia Les Deux Rives de la Région de Saint-Vallier
Kryetari Brigitte Royer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.89 km2
Lartësia 128 m (m.n.d.)
Popullsia 525 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07370
INSEE 07015


Arras-sur-Rhône është një komunëFrancë. Arras-sur-Rhône bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 525 banorë dhe sipërfaqe 5.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]