Arrelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrelles
Komunë
noform
Pamje nga Arrelles
Vendndodhja
Arrelles is located in Franca
Arrelles
Arrelles
48°03′02″V 4°16′36″L / 48.0506°V 4.2767°L / 48.0506; 4.2767Koordinatat: 48°03′02″V 4°16′36″L / 48.0506°V 4.2767°L / 48.0506; 4.2767
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Les Riceys
Ndërbashkësia Région des Riceys
Kryetari Robert Guillemin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.36 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 86 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10340
INSEE 10009


Arrelles është një komunëFrancë. Arrelles bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 14.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]