Arrembécourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrembécourt
Komunë
Vendndodhja
Arrembécourt is located in Franca
Arrembécourt
Arrembécourt
48°32′36″V 4°35′53″L / 48.5433°V 4.5981°L / 48.5433; 4.5981Koordinatat: 48°32′36″V 4°35′53″L / 48.5433°V 4.5981°L / 48.5433; 4.5981
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Chavanges
Ndërbashkësia Chavengeois
Kryetari Jacques Parfait
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.12 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 45 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10330
INSEE 10010


Arrembécourt është një komunëFrancë. Arrembécourt bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 45 banorë dhe sipërfaqe 7.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]