Arrentès-de-Corcieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrentès-de-Corcieux
Komunë
Vendndodhja
Arrentès-de-Corcieux is located in Franca
Arrentès-de-Corcieux
Arrentès-de-Corcieux
48°08′42″V 6°51′54″L / 48.145°V 6.865°L / 48.145; 6.865Koordinatat: 48°08′42″V 6°51′54″L / 48.145°V 6.865°L / 48.145; 6.865
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kantoni Corcieux
Ndërbashkësia Val de Neuné
Kryetari Francis Adam
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17 km2
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Popullsia 176 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88430
INSEE 88014


Arrentès-de-Corcieux është një komunëFrancë. Arrentès-de-Corcieux bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 176 banorë dhe sipërfaqe 17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]