Arrentières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrentières
Komunë
noform
Pamje nga Arrentières
Stema_figura
Vendndodhja
Arrentières is located in Franca
Arrentières
Arrentières
48°15′51″V 4°44′36″L / 48.2642°V 4.7433°L / 48.2642; 4.7433Koordinatat: 48°15′51″V 4°44′36″L / 48.2642°V 4.7433°L / 48.2642; 4.7433
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Bar-sur-Aube
Ndërbashkësia Région de Bar-sur-Aube
Kryetari Alain Mennetrier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.91 km2
Lartësia 216 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10200
INSEE 10011


Arrentières është një komunëFrancë. Arrentières bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 13.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]