Arreux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arreux
Komunë
noform
Pamje nga Arreux
Stema_figura
Vendndodhja
Arreux is located in Franca
Arreux
Arreux
49°49′32″V 4°39′09″L / 49.8256°V 4.6525°L / 49.8256; 4.6525Koordinatat: 49°49′32″V 4°39′09″L / 49.8256°V 4.6525°L / 49.8256; 4.6525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Renwez
Ndërbashkësia Charleville-Mézières / Sedan
Kryetari Robert Colson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.23 km2
Lartësia 246 m (m.n.d.)
Popullsia 364 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08022


Arreux është një komunëFrancë. Arreux bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 364 banorë dhe sipërfaqe 4.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arreux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale