Arronnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arronnes
Komunë
noform
Pamje nga Arronnes
Stema_figura
Vendndodhja
Arronnes is located in Franca
Arronnes
Arronnes
46°03′32″V 3°34′10″L / 46.0589°V 3.5694°L / 46.0589; 3.5694Koordinatat: 46°03′32″V 3°34′10″L / 46.0589°V 3.5694°L / 46.0589; 3.5694
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Vichy
Kantoni Lapalisse
Ndërbashkësia Montagne Bourbonnaise
Kryetari François Szypula
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 364 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03250
INSEE 03008


Arronnes është një komunëFrancë. Arronnes bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 364 banorë dhe sipërfaqe 26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]