Ars-sur-Formans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ars-sur-Formans
Komunë
noform
Pamje nga Ars-sur-Formans
Stema_figura
Vendndodhja
Ars-sur-Formans is located in Franca
Ars-sur-Formans
Ars-sur-Formans
45°59′34″V 4°49′25″L / 45.9928°V 4.8236°L / 45.9928; 4.8236Koordinatat: 45°59′34″V 4°49′25″L / 45.9928°V 4.8236°L / 45.9928; 4.8236
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kantoni Reyrieux
Ndërbashkësia Dombes-Saône Vallée
Kryetari Richard Paccaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.5 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 1,326 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01480
INSEE 01021


Ars-sur-Formans është një komunëFrancë. Ars-sur-Formans bën pjesë në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1,326 banorë dhe sipërfaqe 5.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]