Arsague

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arsague
Komunë
Vendndodhja
Arsague is located in Franca
Arsague
Arsague
43°34′52″V 0°47′42″P / 43.5811°V 0.795°P / 43.5811; -0.795Koordinatat: 43°34′52″V 0°47′42″P / 43.5811°V 0.795°P / 43.5811; -0.795
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Dax
Kantoni Amou
Ndërbashkësia Coteaux et Vallées des Luys
Kryetari Jean-Jacques Dupebe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.18 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 334 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40330
INSEE 40011


Arsague është një komunëFrancë. Arsague bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 334 banorë dhe sipërfaqe 7.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arsague – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale