Arsans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arsans
Komunë
Vendndodhja
Arsans is located in Franca
Arsans
Arsans
47°21′58″V 5°37′43″L / 47.3661°V 5.6286°L / 47.3661; 5.6286Koordinatat: 47°21′58″V 5°37′43″L / 47.3661°V 5.6286°L / 47.3661; 5.6286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Pesmes
Ndërbashkësia Val de Gray
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.48 km2
Popullsia 42 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70100
INSEE 70030


Arsans është një komunëFrancë. Arsans bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 42 banorë dhe sipërfaqe 2.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arsans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale