Arsonval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arsonval
Komunë
noform
Pamje nga Arsonval
Vendndodhja
Arsonval is located in Franca
Arsonval
Arsonval
48°16′07″V 4°39′04″L / 48.2686°V 4.6511°L / 48.2686; 4.6511Koordinatat: 48°16′07″V 4°39′04″L / 48.2686°V 4.6511°L / 48.2686; 4.6511
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Bar-sur-Aube
Ndërbashkësia Bar-sur-Aube
Kryetari André Rosselle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.58 km2
Lartësia 159 m (m.n.d.)
Popullsia 338 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10200
INSEE 10012


Arsonval është një komunëFrancë. Arsonval bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 338 banorë dhe sipërfaqe 7.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]