Artaise-le-Vivier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artaise-le-Vivier
Komunë
noform
Pamje nga Artaise-le-Vivier
Stema_figura
Vendndodhja
Artaise-le-Vivier is located in Franca
Artaise-le-Vivier
Artaise-le-Vivier
49°34′03″V 4°53′27″L / 49.5675°V 4.8908°L / 49.5675; 4.8908Koordinatat: 49°34′03″V 4°53′27″L / 49.5675°V 4.8908°L / 49.5675; 4.8908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Sedan
Kantoni Raucourt-et-Flaba
Ndërbashkësia Trois Cantons
Kryetari Fabien Warzee
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.47 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 59 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08390
INSEE 08023


Artaise-le-Vivier është një komunëFrancë. Artaise-le-Vivier bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 59 banorë dhe sipërfaqe 8.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]