Artassenx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artassenx
Komunë
noform
Pamje nga Artassenx
Vendndodhja
Artassenx is located in Franca
Artassenx
Artassenx
43°50′49″V 0°23′46″P / 43.8469°V 0.3961°P / 43.8469; -0.3961Koordinatat: 43°50′49″V 0°23′46″P / 43.8469°V 0.3961°P / 43.8469; -0.3961
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Grenade-sur-l'Adour
Ndërbashkësia Pays Grenadois
Kryetari Évelyne Lalanne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.5 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 256 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40090
INSEE 40012


Artassenx është një komunëFrancë. Artassenx bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 256 banorë dhe sipërfaqe 5.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]