Arthès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthès
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arthès is located in Franca
Arthès
Arthès
43°57′18″V 2°12′32″L / 43.955°V 2.2089°L / 43.955; 2.2089Koordinatat: 43°57′18″V 2°12′32″L / 43.955°V 2.2089°L / 43.955; 2.2089
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Albi
Kantoni Albi-Nord-Est
Ndërbashkësia Albigeois
Kryetari Pierre Doat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.01 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 2357 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81160
INSEE 81018


Arthès është një komunëFrancë. Arthès bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 2357 banorë dhe sipërfaqe 10.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arthès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale