Arthémonay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthémonay
Komunë
noform
Pamje nga Arthémonay
Vendndodhja
Arthémonay is located in Franca
Arthémonay
Arthémonay
45°08′39″V 5°03′20″L / 45.1442°V 5.0556°L / 45.1442; 5.0556Koordinatat: 45°08′39″V 5°03′20″L / 45.1442°V 5.0556°L / 45.1442; 5.0556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Saint-Donat-sur-l'Herbasse
Ndërbashkësia Pays de l'Herbasse
Kryetari Jean-Louis Bonnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.7 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 526 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26260
INSEE 26014


Arthémonay është një komunëFrancë. Arthémonay bën pjesë në departamentin Drômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 526 banorë dhe sipërfaqe 5.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]