Arthaz-Pont-Notre-Dame

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthaz-Pont-Notre-Dame
Komunë
noform
Pamje nga Arthaz-Pont-Notre-Dame
Stema_figura
Vendndodhja
Arthaz-Pont-Notre-Dame is located in Franca
Arthaz-Pont-Notre-Dame
Arthaz-Pont-Notre-Dame
46°09′34″V 6°16′04″L / 46.1594°V 6.2678°L / 46.1594; 6.2678Koordinatat: 46°09′34″V 6°16′04″L / 46.1594°V 6.2678°L / 46.1594; 6.2678
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Arrondissement of Saint-Julien-en-Genevois
Kantoni Canton of Annemasse-Sud
Ndërbashkësia Communauté de communes Arve et Salève
Kryetari Cyril Pellevat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.96 km2
Popullsia 1220 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74380
INSEE 74021


Arthaz-Pont-Notre-Dame është një komunëFrancë. Arthaz-Pont-Notre-Dame bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1220 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 5.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]