Arthel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthel
Komunë
noform
Pamje nga Arthel
Vendndodhja
Arthel is located in Franca
Arthel
Arthel
47°14′43″V 3°24′35″L / 47.2453°V 3.4097°L / 47.2453; 3.4097Koordinatat: 47°14′43″V 3°24′35″L / 47.2453°V 3.4097°L / 47.2453; 3.4097
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Cosne-Cours-sur-Loire
Kantoni Prémery
Ndërbashkësia Nièvres et Forêts
Kryetari Marc Fauche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.73 km2
Popullsia 91 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58700
INSEE 58013


Arthel është një komunëFrancë. Arthel bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 7.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arthel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale