Arthez-d'Armagnac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthez-d'Armagnac
Komunë
noform
Pamje nga Arthez-d'Armagnac
Vendndodhja
Arthez-d'Armagnac is located in Franca
Arthez-d'Armagnac
Arthez-d'Armagnac
43°53′45″V 0°15′29″P / 43.8958°V 0.2581°P / 43.8958; -0.2581Koordinatat: 43°53′45″V 0°15′29″P / 43.8958°V 0.2581°P / 43.8958; -0.2581
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Villeneuve-de-Marsan
Ndërbashkësia Pays de Villeneuve-de-Marsan en Armagnac Landais
Kryetari Nadine Garbage
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.17 km2
Lartësia 94 m (m.n.d.)
Popullsia 125 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40190
INSEE 40013


Arthez-d'Armagnac është një komunëFrancë. Arthez-d'Armagnac bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 11.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]