Arthonnay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthonnay
Komunë
Vendndodhja
Arthonnay is located in Franca
Arthonnay
Arthonnay
47°55′59″V 4°13′50″L / 47.9331°V 4.2306°L / 47.9331; 4.2306Koordinatat: 47°55′59″V 4°13′50″L / 47.9331°V 4.2306°L / 47.9331; 4.2306
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Avallon
Kantoni Cruzy-le-Châtel
Ndërbashkësia Le Tonnerrois en Bourgogne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.5 km2
Popullsia 176 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89740
INSEE 89019


Arthonnay është një komunëFrancë. Arthonnay bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 176 banorë dhe sipërfaqe 25.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]