Artignosc-sur-Verdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artignosc-sur-Verdon
Komunë
noform
Pamje nga Artignosc-sur-Verdon
Stema_figura
Vendndodhja
Artignosc-sur-Verdon is located in Franca
Artignosc-sur-Verdon
Artignosc-sur-Verdon
43°42′14″V 6°05′28″L / 43.7039°V 6.0911°L / 43.7039; 6.0911Koordinatat: 43°42′14″V 6°05′28″L / 43.7039°V 6.0911°L / 43.7039; 6.0911
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Brignoles
Kantoni Tavernes
Kryetari Jean-Marie Garron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.53 km2
Popullsia 242 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83630
INSEE 83005


Artignosc-sur-Verdon është një komunëFrancë. Artignosc-sur-Verdon bën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 242 banorë dhe sipërfaqe 18.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]