Artigues, Var

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artigues
Komunë
noform
Pamje nga Artigues
Stema_figura
Vendndodhja
Artigues is located in Franca
Artigues
Artigues
43°35′39″V 5°48′41″L / 43.5942°V 5.8114°L / 43.5942; 5.8114Koordinatat: 43°35′39″V 5°48′41″L / 43.5942°V 5.8114°L / 43.5942; 5.8114
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Brignoles
Kantoni Rians
Ndërbashkësia Verdon Mont major
Kryetari Gabriel Magne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.85 km2
Lartësia 469 m (m.n.d.)
Popullsia 229 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83560
INSEE 83006


Artigues është një komunëFrancë. Artigues bën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 31.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]