Artonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artonne
Komunë
Vendndodhja
Artonne is located in Franca
Artonne
Artonne
46°00′15″V 3°08′41″L / 46.0042°V 3.1447°L / 46.0042; 3.1447Koordinatat: 46°00′15″V 3°08′41″L / 46.0042°V 3.1447°L / 46.0042; 3.1447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Riom
Kantoni Aigueperse
Ndërbashkësia Nord Limagne
Kryetari Jean-Claude Molinier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.48 km2
Lartësia 348 m (m.n.d.)
Popullsia 771 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63460
INSEE 63012


Artonne është një komunëFrancë. Artonne bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 771 banorë dhe sipërfaqe 17.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Artonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale