Artres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artres
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Artres is located in Franca
Artres
Artres
50°17′39″V 3°32′28″L / 50.2942°V 3.5411°L / 50.2942; 3.5411Koordinatat: 50°17′39″V 3°32′28″L / 50.2942°V 3.5411°L / 50.2942; 3.5411
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Valenciennes
Kantoni Valenciennes-Sud
Ndërbashkësia Valenciennes Métropole
Kryetari Christian Lerat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Lartësia 84 m (m.n.d.)
Popullsia 1040 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59269
INSEE 59019


Artres është një komunëFrancë. Artres bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1040 banorë dhe sipërfaqe 6.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Artres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale