Arue, Landes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arue
Komunë
noform
Pamje nga Arue
Vendndodhja
Arue is located in Franca
Arue
Arue
44°03′40″V 0°21′01″P / 44.0611°V 0.3503°P / 44.0611; -0.3503Koordinatat: 44°03′40″V 0°21′01″P / 44.0611°V 0.3503°P / 44.0611; -0.3503
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Akuitania e Re
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Roquefort
Ndërbashkësia Pays de Roquefort
Kryetari Gérard Fabre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.11 km2
Popullsia 305 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40120
INSEE 40014


Arue është një komunëFrancë. Aruebën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 305 banorë dhe sipërfaqe 48.11 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962379—    
1968425+12.1%
1975347−18.4%
1982294−15.3%
1990290−1.4%
1999286−1.4%
2006295+3.1%
2009305+3.4%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]