Arx, Landes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arx
Komunë
noform
Pamje nga Arx
Vendndodhja
Arx is located in Franca
Arx
Arx
44°06′26″V 0°04′33″L / 44.1072°V 0.0758°L / 44.1072; 0.0758Koordinatat: 44°06′26″V 0°04′33″L / 44.1072°V 0.0758°L / 44.1072; 0.0758
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Gabarret
Ndërbashkësia Le Gabardan
Kryetari Jean Tarrit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.18 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 66 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40310
INSEE 40015


Arx është një komunëFrancë. Arx bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 66 banorë dhe sipërfaqe 24.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]