Arzal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzal
Komunë
noform
Pamje nga Arzal
Vendndodhja
Arzal is located in Franca
Arzal
Arzal
47°31′03″V 2°22′30″P / 47.5175°V 2.375°P / 47.5175; -2.375Koordinatat: 47°31′03″V 2°22′30″P / 47.5175°V 2.375°P / 47.5175; -2.375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Morbihan
Qarku Arrondissement Vannes
Kantoni Muzillac
Ndërbashkësia Pays de Muzillac
Kryetari André Pajolec
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.44 km2
Popullsia 1401 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 56190
INSEE 56004


Arzal është një komunëFrancë. Arzal bën pjesë në departamentin Morbihanrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 1401 banorë dhe sipërfaqe 23.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arzal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale