Arzano, Finistère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzano
Komunë
noform
Pamje nga Arzano
Stema_figura
Vendndodhja
Arzano is located in Franca
Arzano
Arzano
47°54′07″V 3°26′20″P / 47.901944°V 3.438889°P / 47.901944; -3.438889Koordinatat: 47°54′07″V 3°26′20″P / 47.901944°V 3.438889°P / 47.901944; -3.438889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Finistère
Qarku Arrondissement Quimper
Kantoni Arzano
Ndërbashkësia Pays de Quimperlé
Kryetari Anne Borry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.04 km2
Popullsia 1402 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29300
INSEE 29002


Arzano është një komunëFrancë. Arzano bën pjesë në departamentin Finistèrerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 1402 banorë dhe sipërfaqe 34.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]