Arzembouy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzembouy
Qytet
Vendndodhja
Arzembouy is located in Franca
Arzembouy
Arzembouy
47°14′45″V 3°22′07″L / 47.245833°V 3.368611°L / 47.245833; 3.368611Koordinatat: 47°14′45″V 3°22′07″L / 47.245833°V 3.368611°L / 47.245833; 3.368611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Cosne-Cours-sur-Loire
Kantoni Prémery
Ndërbashkësia Nièvres et Forêts
Kryetari Raphaël Haghebaert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.85 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 58014


Arzembouy është një komunëFrancë. Arzembouy bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 12.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]