Asfeld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asfeld
Komunë
noform
Pamje nga Asfeld
Stema_figura
Vendndodhja
Asfeld is located in Franca
Asfeld
Asfeld
49°28′11″V 4°07′09″L / 49.4697°V 4.1192°L / 49.4697; 4.1192Koordinatat: 49°28′11″V 4°07′09″L / 49.4697°V 4.1192°L / 49.4697; 4.1192
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Asfeld
Ndërbashkësia Asfeldois
Kryetari Jean-Marie Briois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.19 km2
Popullsia 1077 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08024


Asfeld është një komunëFrancë. Asfeld bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1077 banorë dhe sipërfaqe 22.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Asfeld – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale