Asnan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnan
Komunë
noform
Pamje nga Asnan
Vendndodhja
Asnan is located in Franca
Asnan
Asnan
47°18′35″V 3°33′13″L / 47.3097°V 3.5536°L / 47.3097; 3.5536Koordinatat: 47°18′35″V 3°33′13″L / 47.3097°V 3.5536°L / 47.3097; 3.5536
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Clamecy
Kantoni Brinon-sur-Beuvron
Ndërbashkësia Val du Beuvron
Kryetari Gérard Thorin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.77 km2
Popullsia 129 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58420
INSEE 58015


Asnan është një komunëFrancë. Asnan bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 4.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Asnan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale