Asnières-lès-Dijon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-lès-Dijon
Komunë
noform
Pamje nga Asnières-lès-Dijon
Stema_figura
Vendndodhja
Asnières-lès-Dijon is located in Franca
Asnières-lès-Dijon
Asnières-lès-Dijon
47°23′09″V 5°02′44″L / 47.385833°V 5.045556°L / 47.385833; 5.045556Koordinatat: 47°23′09″V 5°02′44″L / 47.385833°V 5.045556°L / 47.385833; 5.045556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Fontaine-lès-Dijon
Ndërbashkësia Val de Norge
Kryetari Patricia Gourmand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.55 km2
Lartësia 331 m (m.n.d.)
Popullsia 1208 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21380
INSEE 21027


Asnières-lès-Dijon është një komunëFrancë. Asnières-lès-Dijon bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1208 banorë dhe sipërfaqe 4.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]