Asnières-sous-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-sous-Bois
Komunë
Vendndodhja
Asnières-sous-Bois is located in Franca
Asnières-sous-Bois
Asnières-sous-Bois
47°29′01″V 3°38′59″L / 47.483611°V 3.649722°L / 47.483611; 3.649722Koordinatat: 47°29′01″V 3°38′59″L / 47.483611°V 3.649722°L / 47.483611; 3.649722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Avallon
Kantoni Vézelay
Ndërbashkësia Avallon - Vézelay - Morvan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.95 km2
Popullsia 143 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89660
INSEE 89020


Asnières-sous-Bois është një komunëFrancë. Asnières-sous-Bois bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 143 banorë dhe sipërfaqe 17.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]