Asnières-sur-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-sur-Saône
Komunë
noform
Pamje nga Asnières-sur-Saône
Vendndodhja
Asnières-sur-Saône is located in Franca
Asnières-sur-Saône
Asnières-sur-Saône
46°22′59″V 4°53′00″L / 46.383°V 4.88336°L / 46.383; 4.88336Koordinatat: 46°22′59″V 4°53′00″L / 46.383°V 4.88336°L / 46.383; 4.88336
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kantoni Bâgé-le-Châtel
Ndërbashkësia Pays de Bâgé
Kryetari Jean-Marc Willems
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.7 km2
Popullsia 73 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01570
INSEE 01023


Asnières-sur-Saône është një komunëFrancë. Asnières-sur-Saône bën pjesë në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 73 banorë dhe sipërfaqe 4.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]